تاريخ : | | نویسنده : msait

اخبار,اخبار سیاسی,استعفای  قالیباف


اخبار سیاسی - چرا قالیباف استعفا نمی‌کند؟ (طنز)

 

 متأسفانه باید بگویم که بنا بر اطلاعات تاریخی دیگر وقت آن بود که یک حادثه در تهران داشته باشیم و نظر آقای مجتبی عبداللهی معاون خدمات شهری شهرداری تهران که گفته است: «مرگ 2 زن در آتش‌سوزی خیابان جمهوری خواست و مشیت الهی بود!» کاملا منطبق بر حقیقت است و این حادثه باید اتفاق می‌افتاد و متأسفانه باید بگویم که این حادثه حتا یک سال هم دیر اتفاق افتاد و نردبام آتش‌نشانی باید پارسال باز نمی‌شد.

بگذارید واضح حرف بزنم. ما در حوادث این‌چنینی دوره‌های پنج‌ساله و ده‌ساله داریم که قضاوقدر هستند و کسی نمی‌تواند مانع بروز آن‌ها بشود. یعنی چه کسی فکر می‌کرد که در مرداد گرم سال 1366 چنان بارانی ببارد که سیل از دربند و گلاب‌دره به سمت تجریش روانه شود و 300 نفر را بکشد. خدا وکیلی شهردار وقت باید برای باران سیل‌آسای مردادی استعفا می‌کرد؟

یا مثلا چه کسی فکر می‌کرد که ترمز مینی‌بوس در هفتم دی‌ ماه 1371 ببرد و 16 دانش‌آموز، یک معلم، یکی از کارکنان مدرسه و راننده مینی‌بوس به دیواری در خیابان ولنجک بخورند! یعنی واقعا شهردار وقت باید به دلیل ترمزی که بی‌موقع بریده شده بود و دیواری که بی‌موقع سر راه‌شان سبز شده بود، استعفا می‌کرد؟

یا مثلا چه کسی فکر می‌کرد در چهاردهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۱ شش دختر دانش‌آموز در دریاچه پارک شهر جلو چشم مردم غرق بشوند. یعنی شهردار وقت باید برای قایقی که بی‌موقع چپ شد و دانش‌آموزانی که شنا بلد نبودند استعفا می‌کرد؟

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، پارسال در دهمین سالگرد حادثه پارک‌ شهر، باید یک بار دیگر مشیت الهی در تهران رقم می‌خورد که نخورد. تا این‌که چند روز پیش شاهد این بودیم که نردبام باز نشد و تشک باد نشد تا یک حادثه تلخ در تهران رقم بخورد. حالا واقعا آقای قالیباف باید برای نردبام بازنشده و تشک بادنشده خدمتش را از مردم دریغ کند؟ واقعا این کسانی که خواستار استعفای آقای قالیباف هستند بروند و بزرگراه دوطبقه صدر را ببینید و خجالت بکشند.

این چیزها در تهران و کشور طبیعی است و هر چند سال یک بار اتفاق می‌افتد. ما باید به جای احساسی شدن و احساسی رفتار کردن، مشکل را از ریشه حل کنیم. به خبری از سال 1381 دقت کنید:

محمد عطریانفر، رییس وقت شورای شهر تهران، در واکنشی در پی این حادثه گفت: «حادثه تلخ غرق شدن شش دختر دانش‌آموز در دریاچه پارک شهر به ما نشان داد که مدیریت شهری در کشور ما آشفتگی بسیار دارد. باید با این موضوع به صورت ریشه‌یی و جامع در کشور برخورد شود.»

این برخورد یعنی همین مدیریت جهادی که آقای شهردار می‌گویند. البته در مدیریت جهادی هم گاهی نردبام باز و تشک باد نمی‌شود. حتا مورد داشته‌ایم که در آلمان که البته به گفته مسؤولین ما از آن‌ها در آتش‌نشانی جلوتریم هم گاهی نردبام باز و تشک باد نمی‌شود. اصلا اگر خودتان توی خانه با یک نردبام و یک تشک امتحان کنید، می‌بینید که گاهی آن باز و این باد نمی‌شود.

تا سال 1402 مواظب خودتان باشید.

باقی بقای‌تان
اخبارسیاسی - ایسنا
 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.