رئیس پلیس راهور گفت: به‌کار گیری سیتم های هوشمند، جلب مشارکتهای مردمی واجرای قانون به روز و کارآمد سه اقدام مهم پلیس برای کاهش تصادفات و تلفات در کشور است.

به گزارش مهر، سردار اسکندر مومنی صبح دوشنبه در مراسم بازدید وابستگان نظامی 35 کشور دنیا از مرکز کنترل ترافیک راهور اظهارداشت: سالانه یک میلیون و 300 هزار نفر درتصادفات جان خود را ازدست می دهند که سهم ایران بیست هزار نفر است.6 سال قبل به ازای هر ده هزار وسیله نقلیه،  23 نفر در تصادفات جان خود را ازدست می دادند کi در سال جاری این آمار به 8.1 دهم درصد کاهش یافت. بر اساس امارهای سازمان بهداشت جهانی، میانگین کشته ها در دنیا 7.6 درصد به ازای  ده هزار وسیله نقلیه است که این آمار درآسیا 11 نفر است که خوشبختانه امروز به میانگین دنیا رسیده ایم و به دنبال کاهش تلفات هستیم.

وی ادامه داد: سه اقدام مهم از جمله، جلب مشارکت های مردمی، اصلاح و روز آمد کردن قانون و استفاده از فناوریهای نوین در دستور کار پلیس قرار گرفته و آن را انجام داده ایم. خوشبختانه در عرصه جلب مشارکت مردم تمام رسانه ها همکاری  خوبی داشتند و امروز بیش از 10 میلیون دانش آموز و 800 هزار معلم به عنوان پلیس یار و فرهنگ یار با پلیس همکاری می کنند.

به گفته رئیس پلیس راهور، درحوزه قانون نیز سال  گذشته قانون به صورت کامل تغییر و با توجه به تجربه دیگر کشورها قانونی به روز و کارآمد تصویب شد. در قانون جدید درعین حالی که تصمیمات خوبی برای تسهیل ترافیک گرفته شده است، متخلفان نمره منفی دریافت کرده و اعمال قانون می شوند. قانون راهنمایی و رانندگی ایران جزو پشرفته ترین قانون های دنیا است.

رئیس پلیس راهور با اعلام اینکه هم اکنون 40 درصد  جاده های کشور تحت پوشش دوربین قرار دارند، گفت: به کار گیری  سیستم های هوشمند در جاده ها در  دستور کار پلیس قرار دارد. هم اکنون سیستم های هوشمند در جاده ها، تمام خودرو ها را در شبانه روز کنترل می کنند این درحالی است که متوسط سرعت خودرو ها درجاده ها توسط دوربین کنترل می شود. این سیستم پیشرفته دردی ماه سال گذشته توسط رئیس جهور افتتاح شد. می توانیم بگوییم که این مرکز یکی از پیشرفت ترین مر کز کنترل دنیا است.

رئیس پلیس راهور با اشاره به برگزاری اجلاس عدم تعهد، تاکید کرد: در ماه جاری نمایندگان 120 کشور دنیا که  بیش از یک میلیارد جمعیت  جهان را تشکیل می دهند در ایران جمع شدند و یکی از بزرگترین عملیات های ترافیکی دنیا در پاییتخت انجام شد. تمام ترددها را از طریق مرکز کنترل ترافیک کنترل و نظارت کردیم.

وی در پایان با بیان اینکه  پلیس با سه رویکرد، مشارکت مردمی، اجرای صحیح قانون و توسعه سیستم هوشمند، مصمم به انظباط بخشی وامنیتی در آمد وشد است، افزود: آماده ایم تجربیات مان ر ا در اختیار سایر کشور ها قرار دهیم واز تجربه دیگرن استفاده کنیم.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.